Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

S’realizoi projektin për satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”, shkarkohet Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes, ja kush e zëvendëson

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shkarkuar nga detyra Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes, Ardian Kamenica.

Bëhet me dije se Kamenica është shkarkuar nga detyra pasi nuk ka arritur të realizojë planin për ngritjen e 2 satelitëve, “Albania 1” dhe “Albania2”.

albsig

spring

Bëhet me dije se në vendin e Kamenicës është vendosur Geraldina Brodani.

Kujtojmë që rreth një vit më parë kryeministri Edi Rama paralajmëroi në Kuvend se Shqipëria do të dërgojë në orbitë, dy satelitë, të emërtuar “Albania 1 dhe Albania 2”, të cilat do të monitorojnë territorin dhe do të evidentojnë veprimtaritë e kundërligjshme.

Vijon…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img