Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

S’pranuan rezultatin e zgjedhjeve dhe kërkuan rivotim, Kolegji Zgjedhor nis shqyrtimin e kërkesës ankimore të PD për Korçën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nis mbledhja e Kolegjit Zgjedhor për shqyrtimin e kërkesave ankimore për qarkun e Korçës.

Kolegji Zgjedhor ka nisur këtë të enjte shqyrtimin e kërkesës ankimore të Partisë Demokratike për qarkun e Korçës, pasa asaj të Shkodrës.

Më herët Partia Demokratike kërkoi nga Kolegji Zgjedhor që të rrëzojë vendimin e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve dhe shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në qarkun e Korçës, duke i hapur kështu rrugën rivotimit.

Ndërsa në datën 15 qershor do të shqyrtohen paditë për Elbasanin dhe Fierin.

Dy ditë më parë Kolegji rrëzoi kërkesën e PD-së për përjashtimin e 7 gjyqtarëve, nga procesi i shqyrtimit të padive për zgjedhjet e 25 prillit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img