'Spotify' publikon listën, dy shqiptare në mesin e 10 këngëtareve femra më të dëgjuara

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 06:42 04-08-2020 'Spotify' publikon listën, dy shqiptare në mesin e 10 këngëtareve femra më të dëgjuara Dua Lipa - Ava Max

'Spotify' ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë, ndërsa në mesin e tyre janë edhe dy këngëtare shqiptare.

Dual Lipa dhe Ava Max janë këngëtaret me origjinë shqiptare në mesin e emrave të mëdhenj të muzikës botërore.

Dua Lipa është në vendin e tretë, duke lënë pas emra si Ariana Grande, Beyonce, Lady Gaga apo Rihanna, ndërsa Ava Max mbyll listën në vendin e 10.

Një arritje e madhe për këngëtaret, të cilat nuk e kanë mohuar asnjëherë origjinën e tyre.


Screenshot_26-1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011702060699463
array(1) { ["section"]=> string(90) "spotify-publikon-listen-dy-shqiptare-ne-mesin-e-10-kengetareve-femra-me-te-degjuara-215999" }