Hapësire reklamuese

Sporti

VIDEO/ Xherdan Shaqiri është gjithmonë aty për Zvicrën, mesfushori shqiptar tund rrjetën në Gjermani

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Xherdan Shaqiri është gjithmonë aty për Zvicrën,
Momenti i golit nga Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri ka gjetur golin në Europian. Mesfushori shqiptar ka barazuar takimin 1 me 1, ndërsa Zvricra ndodhej në disavantazh me Skocinë.

Ishin skocezët që kaluan të parët në avantazh. Autogoli i Schar i dha epërsinë, kur luhej minuta e 13’.

Shaqiri në anën tjetër ia doli të përfitonte. Gabimi në mesfushën e Skocisë u kushtoi shtrenjtë këtyre të fundit, kur kronometrohej minuta e 26’.

Kujtojmë se kjo ndeshje është e vlefshme për grupin A. Aty ndodhen dhe Gjermania me Hungarinë./ Marrë nga Newsport.al

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese