Hapësire reklamuese

Sporti

VIDEO/ Festë e "shfrenuar" pas kualifikimit në finale, tifozët e Partizanit ndezin flakadanë dhe thyejnë xhamat e autobusit

Shkruar nga Newsbomb

VIDEO/ Festë e "shfrenuar" pas kualifikimit në finale, 

Pas fitores së Partizanit përballë Skënderbeut, disa tifozë të ekipit të kuq kanë vazhduar festën e shfrenuar jashtë stadiumit “Air Albania”.

Disa prej tyre kanë ndezur mjete tymuese në autobusin e linjës 'Kamëz-Tiranë', ndërsa kanë thyer edhe një prej xhamave. Në pamjet e siguruara nga Newsbomb.al, shihet sesi njerëzit dalin nga autobusi i cili është i "mbytur" në tym.

Ekipi i Partizanit u kualifikua në finalen e Final Four e cila do të luhet më 26 maj në “Air Albania”, në orën 19:00. Mbetet ende për t’u mësuar ekipi i dytë finalist që do të zbulohet në përballjen tjetër mes Egnatias e Vllaznisë, të dielën në orën 20:00 po në “Air Albania”.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese