Hapësire reklamuese

Sporti

VIDEO/ Dopieta e Demiral kualifikoi Turqinë, bashkëshortja shqiptare përlotet nga gëzimi në stadium

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Dopieta e Demiral kualifikoi Turqinë, bashkëshortja shqiptare
Modelja shqiptare, Heidi Lushtaku

Turqia është skuadra e fundit që ka siguruar një biletë në çerekfinale. Kjo pasi mposhti 1 me 2 Austrinë, në një ndeshje që pa Merih Demiral të plotësonte dopietën personale.

Bashkëshortja e tij, Heidi Lushtaku, ndodhej në stadium bashkë me fëmijën e tyre. Modelja shqiptare madje u përlot pas një prej golave të shënuar, ndërsa emocionet i ka ndarë përmes rrjeteve sociale.

Mbrojtësi turk Demiral spikati duke u shpallur dhe "Lojtari i Ndeshjes". Kujtojmë se Turqia do të luajë sfidën e radhës kundër Holandës. Ky takim do të vendosë dhe një prej 4 gjysmëfinalistëve të Euro 2024./Marre nga NewSport

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese