Hapësire reklamuese

Sporti

Nisin trazirat në Gjermani, policia arreston tifozin

Shkruar nga Newsbomb

Nisin trazirat në Gjermani, policia arreston tifozin

Vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshja hapëse e Euro 2024. Gjermani do të luajë me Skocinë, sfidë që do të ngrejë siparin e Kampionatit Europian në orën 21:00.

Por akoma pa nisur zyrtarisht ky turne, kanë nisur trazirat. Sipas mediave gjermane bëhet me dije se është arrestuar një tifoz. Ky i fundit është kapur nga policia në një nga fan zonet që janë enkas për tifozët për të ndjekur Euro 2024, pranë Reichstag.

Shkak është bërë një çantë shpine që tifozi mbante dhe që kishte gjëra të dyshimta në të. Nuk dihet ende se çfarë ndodhej brenda, teksa çanta është sekuestruar nga policia dhe tashmë për këtë rast kanë nisur hetimet.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese