Hapësire reklamuese

Sporti

Nga 1 gol për secilën pjesë, Gjeorgjia dhe Çekia bëjnë "paqe" në Hamburg

Shkruar nga Newsbomb

Nga 1 gol për secilën pjesë, Gjeorgjia dhe Çekia

Gjeorgjia dhe Çekia e mbyllin në barazim ndeshjen e tyre të 2-të në Grupin F, e luajtur në Volksparstadion në Hamburg.

Një penallti e fituar në minutat e fundit të pjesës së parë u shndërrua në gol nga Georges Mikautadze që kaloi gjeorgjianët të parët në avantazh. Në pjesën e dytë ishte Patrick Schick që riktheu baraspeshën për çekët. 

1 pikë që në dukje nuk i bën mirë asnjërës prej skuadrave që patën shanset e tyre për ta fituar ndeshjen. Pikët e para për ta në grup dhe ndeshjet e rradhës i kanë ndaj Portugalisë dhe Turqisë respektivisht të cilat kanë nga 3 pikë dhe do të luajnë në orën 18:00.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese