Hapësire reklamuese

Sporti

Ndodh më e keqja, UEFA dënon rëndë Mirlind Dakun

Shkruar nga Newsbomb
Ndodh më e keqja, UEFA dënon rëndë Mirlind Dakun
Mirlind Daku

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dalë me një vendim në lidhje me incidentin e ndodhur pas përfundimit të ndeshjes së EURO 2024, Shqipëri-Kroaci, ku ishte i përfshirë sulmuesi kuqezi Mirlind Daku.

Komisioni i UEFA-s ka vendosur të pezullojë për dy ndeshje futbollistin shqiptar, i cili nuk do të mund të luajë kështu në ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, në program për t’u luajtur të hënën e 24 qershorit në Dyseldorf.

Një dënim i rëndë nga UEFA që ndërpret këtu rrugëtimin e Dakut në Europian. Sulmuesi i Rubin Kazan zhvilloi vetëm 10 minuta në këtë turne teksa u fut nga stoli pikërisht në ndeshjen ku ndodhi ngjarja.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese