Hapësire reklamuese

Sporti

Milot Rashica feston me flamurin kombëtar në mes të Turqisë, emocione të mëdha pas fitimit të Kupës

Shkruar nga Newsbomb
Milot Rashica feston me flamurin kombëtar në mes të Turqisë,
Milot Rashica me flamurin kombetar

Ernest Muçi dhe Milot Rashica janë fitues të Kupës së Turqisë me Beshiktashin. Këta të fundit ia dolën të fitojnë me rezultatin 3 me 2 përballë Trabzonspor.

Pas fitores, Rashica ka festuar në fushën e lojës me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës. Asgjë nuk ishte e lehtë gjatë ndeshjes në Stamboll.

Fitorja erdhi në fundin e takimit. Kur dukej se ndeshja do të shkonte me shtesa, Beshiktash realizoi për 3 me 2.

Milot Rashica feston me flamurin kombëtar në mes të Turqisë,
Milot Rashica me flamurin kombetar

Ishte minuta e 94’ e takimit, kur Al Musrati realizoi supergol. Kujtojmë se këtë takim e nisi nga fillimi Ernest Muçi, ndërsa Milot Rashica u aktivizua në pjesën e dytë.

Beshiktash ka shpëtuar sezonin me këtë kupë. Tashmë klubi turk do të jetë në fazën “play-off” të Europa League.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese