Hapësire reklamuese

Sporti

Luiza Gega dështon në finalen e Europianit, shkurorëzohet në Romë pas 2 viteve

Shkruar nga Newsbomb

Luiza Gega dështon në finalen e Europianit, shkurorëzohet në

Luiza Gega është renditur e pesta në finalen e garës për 3000 metra, që u mbajt në Romë. Ishte Finot që u shpall kampione e Europës, pasi regjistroi një kohë 9:18:22.

Gega me kohën e saj 9.22.92 nuk ia doli të mbronte “kurorën”, që fitoi 2 vite më parë në Mynih. Kujtojmë se asokohe ishte sukses historik, të cilin Gega e arriti për herë të parë.

Atletja shqiptare gjithmonë e ka mbajtur lart flamurin e Shqipërisë në kompeticione të tilla. Kujtojmë se më parë ka fituar mjaft kompeticione të tjera ku është shpallur dhe kampione Ballkani.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese