Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Sporti

LISTA ZYRTARE/ Sylvinho "tradhton" Cikalleshin dhe Uzunin, surpriza të mëdha në grumbullimin e Kombëtares

Shkruar nga Newsbomb
LISTA ZYRTARE/ Sylvinho "tradhton" Cikalleshin dhe Uzunin, surpriza
Trajneri Sylvinho dhe Kombëtarja shqiptare

Pritjes i erdhi fundi, FSHF zbulon zyrtarisht listën me lojtarët e grumbulluar nga Sylvinho për Euro 2024.

Janë 27 kuqezinj që do të udhëtojnë drejt Austrisë për fazën përgatitore. Sot, trajneri Sylvinho ka shpallur listën zyrtare me futbollistët që do të fluturojnë drejt shtetit austriak.

Është thuajse zyrtare lista me lojtarët e EURO 2024, ku vetëm njëri prej tyre do të ketë fatin e keq për të lënë në mes këtë rrugëtim, pasi UEFA lejon vetëm 26 lojtarë. Më poshtë, njihuni me emrat e kuqezinjve të grumbulluar.

LISTA ZYRTARE/ Sylvinho "tradhton" Cikalleshin dhe Uzunin, surpriza
Lista zyrtare e futbollisteve te grumbulluar

Portierë: Etrit Berisha, Elhan Kastrati, Simon Simoni, Thomas Strakosha

Mbrojtës: Naser Aliji, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Mario Mitaj

Mesfushorë: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani

Sulmues: Jasir Asani,  Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj, Taulant Seferi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese