Hapësire reklamuese

Sporti

Hollanda 'fluturon' me Cody Gakpo, "Tulipanët" mposhtin pastër Rumaninë dhe avancojnë në çerekfinale

Shkruar nga Newsbomb
Hollanda 'fluturon' me Cody Gakpo, "Tulipanët"
Foto nga ndeshja

Hollanda është çerekfinalistja e rradhës në Euro 2024. Tulipanët mposhtën pastër me rezultatin 3-0 Rumaninë në Allianz Arena dhe avancojnë më tej.

Heroi i ndeshjes ishte padiskutim Cody Gakpo i cili shënoi golin e parë dhe asistoi të dytin për Donyell Malen. Ky i fundit do të ishte autor edhe i golit të 3-të e të fundit në minutën e fundit të ndeshjes.

Rumania mbyll një aventurë të bukur në Euro 2024, ndërsa Hollanda duhet të presë rezultatin e sfidës Austri – Turqi për të mësuar rivalin në raundin tjetër.

sHIKONI GOLAT - VIDEO (KËTU)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese