Hapësire reklamuese

Sporti

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që i kanë rrëmbyer zemrën çunave të Kombëtares

Shkruar nga Newsbomb
FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
Çunat e Kombëtares me partneret

Askush si kjo Kombëtare në Euro2024. Kuqezinjtë kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjitha mediave prestigjoze në Europë dhe botë, me rekordet e vendosura në këtë kampionat Europian.

Në qendër të vëmendjes, jo vetëm si skuadër, por edhe si individalisht, duke qenë se shumë prej lojtarëve kuqezi luajnë në kampionatet e huaja të futbollit, veçanërisht në Itali.

E ndërsa kombëtarja po përgatitet për ndeshjen e fundit në grup përballë Spanjës në EURO 2024, partneret e futbollistëve të Kombëtares, tifozet më të zjarrta të çunave të Sylvinho, po bëhen gati t’i mbështesin nga shkallët e stadiumit në Gjermani. E madhe është kureshtja se kush janë vajzat që kanë rrëmbyer zemrat e çunave më të pëlqyr të momentit.

Armando Broja sulmuesi i Chelsea prej disa kohësh ka konfirmuar lidhjen me Jade Alyssa Wills, modelja dhe influenceria angleze. Lidhja e dyshes është konfirmuar prej disa muajsh dhe duket se është serioze pasi modelja shpesh ka ndarë foto me futbollistin si dhe nuk nguron të postojë foto me motrën dhe mamanë e futbollistit.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 
FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 
FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Kapiteni i kombëtares, Berat Gjimshiti dhe Alisa Milenkoviç. Lidhja e dyshes ka bërë bujë prej fillimit, shkak është bërë origjina e partneres nga Serbia, por e lindur dhe rritur në Zvicër. Ata janë prindër të dy fëmijëve, një djali dhe një vajze.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Portieri i Kombëtares Thomas Strakosha është në një lidhje me bukuroshen braziliane Esther Adjoa Asiédu.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 
FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 


Jasir Asani dhe Giota, çifti më i ri dhe më i komentuar që pas kualifikimit të Kombëtares në EURO2024.

Jasir Asani ka konfirmuar lidhjen me Giotën, të cilën e ka njohur nga rrjetet sociale, ndërsa Giota nuk resht së përkrahuri futbollistin nga shkallët e stadiumit dhe në rrjetet sociale.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
Jasir Asani dhe e dashura

Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla prej 5 vitesh po shijon romancën me bukuroshen italiane Greta Manzato, ndërsa para disa muajsh janë bërë dhe prindërit e një vajze.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 
FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Elseid Hysaj dhe Fiorenza Lestakaj janë në një lidhje prej vitesh dhe janë prindër të tre fëmijëve, Elis, Gloria dhe Teo.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Frederic Veseli dhe partnerja e tij Eleonora. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare Frederic Veseli ka zbuluar për herë të parë partneren e tij në vitin 2022. Bukuroshja quhet Eleonora dhe është italiane.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

 

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Myrto Uzuni dhe partnerja e tij, Uarda

Partnerja e Uzunit prej pak kohësh është vajza e quajtur Uarda. Dy të rinjtë duket se po kalojnë një romancë larg syve të publikut, por mediave nuk i ka shpëtuar edhe kjo lidhje.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Arlind Ajeti është martuar me një vajzë shqiptare, Pranverën me të cilën ka krijuar dhe familje.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Ylber Ramadani dhe partnerja e tij, Dardane kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë në vitin 2020 dhe janë prindër të dy fëmijëve.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Jeta është e bukur për Mario Mitajn dhe djaloshi po e shijon në maksimum. Veç futbollit, duket se gjithçka po ecën ‘vaj’ edhe në jetën private, më saktë atë sentimentale me partneren greke Angeliki.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Sulmusi Ernest Muçi dhe Klea Verri e kanë nisur romancën e tyre në bankat e shkollës dhe vazhdojnë të jenë më të lumtur se kurrë. Basketbollistja e Tiranës e ndjek dhe mbështet nga shkallët e stadiumit në Turqi.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Arbër Hoxha, sulmuesi i Kombëtares u fejua dy vite më parë me partneren e tij e cila padyshim këtë evropian do të jetë tifozja më e zjarrtë e tij.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Ivan Balliu dhe partnerja e tij spanjolle Marta Soler Larrubia, janë prindër të dy djemve.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

Amir Abrashi jeton prej vitesh historinë e dashurisë me Ronën dhe vetëm një vit më parë u kurorëzuan në martesë.

FOTO/ Modele në Angli, Brazil e Kosovë, njihuni me bukuroshet që
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese