Hapësire reklamuese

Sporti

FOTO/ Champions League “infekton” figurat shqiptare, Rama krah bashkëshortes në stadiumin Wembley

Shkruar nga Newsbomb
FOTO/ Champions League “infekton” figurat shqiptare, Rama krah
Kryeministri Rama me bashkeshorten, afer tyre Armand Duka

Një ndeshje plot emocione kjo e së shtunës mbrëma. Në Wembley Stadium “Galaktikët” po “luftojnë” përballë gjermanëve të Dortmundit për trofeun më prestigjioz europian.

Kjo ndeshje ka mbërthyer para ekranit mijëra tifozë në të gjithë botën, ndërkohë shumë tifozë të tjerë kanë shkuar për të përjetuar nga afër emocionet magjike që vetëm një finale Champions League mund t’i dhurojë.

E përveç mijërave tifozëve në stadium janë prezent edhe figura të njohura shqiptare. E kemi fjalën për zv.Presidentin e UEFA-s Armand Dukën si dhe kryeministrin Edi Rama së bashku me bashkëshorten e tij Linda Ramën.

Regjia ndërkombëtare e ndeshjes fokusoi në një moment kryeministrin Rama i cili në krah kishte bashkëshorten, ndërkohë Duka ishte afër tyre.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese