Hapësire reklamuese

Sporti

E PAPRITUR/ Europiani rrezikon të mos nisë në mënyrën e veçantë, bashkia e Mynihut i hap probleme UEFA-s

Shkruar nga Newsbomb
E PAPRITUR/ Europiani rrezikon të mos nisë në mënyrën e
Ceremoni Europiani

Ka kohë që institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA është munduar që të ndalojë çdo mjet piroteknik në stadium. Por, sigurisht përveç rasteve kur ato i përdor vetë në evente të veçanta para apo pas një ndeshje futbolli.

Por UEFA po has vështirësi përsa i përket ceremonisë hapëse të EURO 2024. Ndeshja Gjermani – Skoci që do të zhvillohet në Mynih, rrezikon që të nisë pa asnjë ceremoni fishekzjarresh, edhe pse është sfida hapëse e Europianit.

Kjo ka ardhur për shkak se Bashkia e Mynihut nëpërmjet departamentit të zjarrfikësëve nuk e ka aprovuar një plan të tillë.

Bashkia përkatëse i ka kërkuar UEFA-s që ceremonia me fishekzjarre të bëhet nga profesionistë dhe jo nga persona të pautorizuar. Kjo ka bërë që UEFA të nisë punën për të bërë gati dokumentacionet e nevojshme.

Institucioni më i lartë i futbollit europian do të duhet t’i faktojë bashkisë së Mynihut se personat që do të hedhin fishekzjarret, do të jenë profesionistë për të kryer diçka të tillë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese