Hapësire reklamuese

Sporti

Bellingham dhe Kane "heronj", Anglia fiton me përmbysje dhe sfidon “helvetët” në çerekfinale

Shkruar nga Newsbomb

Bellingham dhe Kane "heronj", Anglia fiton me përmbysje dhe

Anglia ka fituar 2 me 1 përballë Sllovakisë. Fitore me mundim nga “Tre Luanët”, që ishin të eleminuar deri në minutën e 95’.

Sllovakia udhëhoqi me golin e Schranz në minutën e 25, para se Bellingham të barazonte gjithçka në minutën e 95. Me fillimin e “extra-time”, Kane shënoi golin e përmbysjes.

Anglia shpëtoi kështu nga turpërimi, teksa Sllovakia “qan” humbjen. Djemtë e drejtuar nga Southgate do gjejnë Zvicrën në çerekfinale.

Ky takim mbahet në Dyseldorf. Më 6 korrik, një prej Zvicrës dhe Anglisë do të kalojë si gjysmëfinalist në Euro 2024.

FORMACIONET ZYRTARE:

Anglia: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Rice, Mainoo, Bellingham, Foden, Saka, Kane. Trajner: Gareth Southgate

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Lobotka, Duda, Strelec, Schranz, Kucka, Haraslin. Trajner: Francesco Calzona

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese