Hapësire reklamuese

Sporti

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

Shkruar nga Newsbomb
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në
Foto nga ndeshja

Austria bën çmendurinë duke mposhtur Holandën në një ndeshje dramatike e mbyll kështu Grupin D si kryesues me 7 pikë.

Franca nga ana tjetër u ndal në barazim 1-1 me Poloninë dhe kualifikohet si e dyta me 5 pikë, 1 më shumë se Austria që do të kualifikohet si mes të 3-tave më të mira.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese