Hapësire reklamuese

Sporti

Arsenalit nuk i mjafton fitorja, City dhe Guardiola kampion të Anglisë për herë të katërt radhazi

Shkruar nga Newsbomb
Arsenalit nuk i mjafton fitorja, City dhe Guardiola kampion të Anglisë
Rodri

Manchester City është kampion në Premier League për të katërtin sezon radhazi. Kjo pas fitores 3 me 1 përballë West Ham.

Arsenal e mbylli në vendin e dytë dhe pse fitoi 2-1 kundër Everton, ndërsa ky ishte një ndër sezonet më të mira të “Topçinjve”. Për javë me radhë ata mbajtën kreun e tabelës, por City menaxhoi fundin e kampionatit ku dhe e fitoi kryesimin.

Ky është titulli i 10-të kampion për “Qytetarët”. Një festë e madhe në Manchester kjo e ditës së sotme për Cityn.  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese