Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
10 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Sporti

Mbyllet java e 27 e Superiores, luftë e fortë mes 4 ekipesh për titullin kampion, Tirana humb shansin e artë në Korçë

Kategoria Superiore ka mbyllur javën e 27 me ndeshjen Partizani-Bylis, e zhvilluar ditën e sotme në stadiumin “Air Albania”. Vendasit fituan me rezultatin e...

Real Madrid triumfon në ‘El Clasico’, mposht Barcelonën dhe merr kreun edhe me 10 lojtarë

Një sfidë spektakolare ajo mes Realit të Madridit dhe Barcelonës këtë mbrëmje. Një ‘El Clasico’ e fituar me vështirësi nga ‘Los Blancos’, me 3...

Lajm i keq për kuqezinjtë, anullohet ndeshja e Kombëtares shqiptare

Shqipëria e Futsallit nuk do të mund të luajë ndeshjen ndaj Ukrainës në transfertë, e vlefshme për fazën e grupeve të Kampionatit Europian të...

Briken Calja fitoi dy medalje në Europian, Meta: Mirënjohje sportistëve që lartësojnë imazhin e Shqipërisë, aty ku faqezinjë e politikës nuk kanë arritur dot

Presidenti Ilir Meta ka uruar Briken Caljën, i cili arriti të marrë 2 medalje në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që u zhvillua në...

Peshëngritësi Briken Calja i jep Shqipërisë dy medalje në Europian

Një mbrëmje entuziazte sot për Shqipërinë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Moskë. Briken Calja mori 2 medalje, të argjendtë dhe...

Qeveria shqiptare ndryshon mendje pas 5 vitesh, kuqezinjëve të EURO 2016 u hiqet pasaporta diplomatike

Qeveria shqiptare ka vendosur t’u heq pasaportën diplomatike të gjithë lojtarëve që dërguan Kombëtaren në EURO 2016. Pas ndeshjeve të zhvilluar, Kombëtarja u prit...

Shqipëria bën detyrën dhe del e buzëqeshur nga San Marino, Kosova ngec në Spanjë (REZULTATET)

Kanë përfunduar sfidat e radhës të vlefshme për kualifikueset e botërorit 2022. Kombëtarja jonë i bëri detyrat e shtëpisë duke fituar me rezultat të...

Spanja injoron në maksimum Kosovën, tentativë për heqje flamuri, shihni si ia shkruajnë emrin në tabelën e rezultatit (FOTO-VIDEO)

Në këto momente po luhet ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës në Sevilla, e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit. Ashtu siç kanë bërë gjatë gjithë...

Spanja nuk e njeh si shtet, Pacolli motivon çunat: Po i rrahët do ju shpërblej, sot do e ‘njohin’ ata cila është Kosova

Sot në orën 20:45 kombëtarja e Kosovës do të përballet me Spanjën në kuadër të kualifikuese të Botërorit 2022. Spanja nuk e njeh si...

Ish-kapiteni i Kombëtares LORIK CANA tregon se kë do të zgjedhë në 25 prill mes Lulzim Bashës apo Edi Ramës (VOTA E HAPUR)

Lorik Cana, ish-kapiteni I Kombëtares Shqiptare e ka bërë zgjedhjen e vet për fushatën elektorale të 25 prillit. Ai ka pasaportë shqiptare dhe zotëron...

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img