Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Sporti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re boksieri shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Boksieri shqiptar Petros Skafias është ndarë papritur nga jeta ditën e sotme. 24-vjeçari që stërvitej dhe jetonte prej vitesh në Greqi vdiq pas një ataku kardiak.

albsig

Lajmi i kobshëm është bërë me dije për mediat nga trajneri i tij Kostas Armagos.

“Ne jemi të shokuar dhe thellësisht të pikëlluar nga lajmi sepse Petrosi ishte një sportist mjaft i mirë. Ne e donim shumë stilin e tij të luftimit. Personalisht, unë dua të shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për të afërmit dhe miqtë e Petros. Ai ishte një njeri i mrekullueshëm i cili u largua larg nesh”, deklaroi Armagos.

Skafias konkuronte në kategorinë e luftimit MMA (arte të përziera).

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img