Sporti në zi, ndahet nga jeta futbollisti i njohur kavajas

Publikuar tek: sport, më 19:13 03-12-2017 Sporti në zi, ndahet nga jeta futbollisti i njohur kavajas

I gjithë futbolli në Shqipëri është në ditë zie, pas ndarjes nga jeta të ish-futbollistit të Besës së Kavajës, Esat Gjoci.

Futbollisti i shquar i viteve ’60-të ka ndërruar jetë, mbrëmjen e djeshme pas një sëmundje të rëndë.

Ai ishte qytetar nderi i Kavajës dhe një nga futbollistët më të mirë të asaj që në historinë e futbollit shqiptar njihet si “Besa e madhe” që pretendoi disa herë për t'u shpallur kampione.

Esat Gjoci është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare dhe prej vitesh mbante dhe titullin “mjeshtër sporti”, lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale në Kavajë. 

24232278_10210230968750397_788461931307466751_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01201605796814
array(1) { ["section"]=> string(64) "sporti-ne-zi-ndahet-nga-jeta-futbollisti-i-njohur-kavajas-101820" }