Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Sporti në zi, Covid-19 i merr jetën basketbollistit të njohur shqiptar

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3ad2cf4adeed823f9b39aa2a90bb7732

Petraq Gjogu, demokrat i orëve të para dhe basketbollist i njohur shqiptar nuk jeton më. Ai është ndarë nga jeta sot, në moshën 72 vjeçare.

Mësohet se Gjogu ishte prekur nga Covid-19 dhe prej dy javësh ishte shtruar në spital, nga ku njoftohet se ai nuk e ka fituar dot betejën për jetën. Lajmin e trishtë e ka dhënë kreu i PD në Berat Gazment Azizi.

“Covidi mori edhe një tjetër nga miqtë tanë më të mirë.

Petraq Gjogu,demokrat i orëve të para,një bashkëshort dhe baba i shkëlqyer, një shok dhe mik shumë i mirë, një ish- sportist që ka lënë gjurmë, dhe ka bërë histori në sportin beratas,një qytetar shëmbullor do ti mungojë sot e përgjithmonë qytetit, dhe qytetarëve berats.

Ngushëllimet më të përzemërta familjes dhe të afërmve. Lamtumirë Petraq! Pusho i qetë dhe qofsh i parajsës!”, shkruan Azizi.

Ne foto: Petraq Gjogu
Screenshot_4.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img