Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

“Sponsori juaj është non-grata”, ambasadorja Yuri Kim “masakrohet” me komente: Emërtimi nuk do të thotë asgjë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim ditën e sotme përmes një postimi listoi 4 pyetje për kandidatët e partive në zgjedhjet e 6 marsit.  

Në postimin e bërë në “Twitter”, Yuri Kim është “masakruar” me komente nga ndjekësit, ku një prej tyre është shprehur se emërtimi i ish-kryeministrit si “non grata” nga SHBA nuk do të thotë asgjë.

Ambasadorja ka replikuar me ndjekësin ku i thotë se nuk është dakort me atë çfarë ai tha, teksa bie plotësisht dakort me pjesën tjetër të komentit të tij, i cili tha se duhet të vazhdojmë të ndërtojmë një shtet i cili në themel ka shtetin e së drejtës.

 “Unë nuk jam kandidat, por besoj se emërtimi nuk do të thotë asgjë. Ne duhet të vazhdojmë të ndërtojmë një shtet që ka në themel shtetin e së drejtës dhe abosolutisht një shtet që sundohet nga çfarëdo lloj përcaktimi politik”, shkruan një prej komentuesve.

“Unë nuk jam dakord me fjalinë tuaj të parë, por jam plotësisht dakord me pjesën tjetër të asaj që thoni”, i kthen përgjigje Yuri Kim.

Yuri Kim ditën e sotme u dërgoi 4 pyetje të gjithë kandidatëve në garën e zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 Marsit, me referencë edhe udhëheqësit e tyre persona të shpallur Non-Grata.

Disa prej komenteve të ndjekësve:

Unë nuk jam kandidat, por besoj se emërtimi nuk do të thotë asgjë. Ne duhet të vazhdojmë të ndërtojmë një shtet që ka në themel shtetin e së drejtës dhe abosolutisht një shtet që sundohet nga çfarëdo lloj përcaktimi politik.

Po ata që e shpallën Berishën nongrata janë mashtrues se nuk publikojnë asnjë fakt? Po sikur dikush të fusë hundët në zgjedhje për të ndihmuar Ramën? Ka pyetje sa të duash

Më shumë
spot_img
spot_img