Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Spitali Memorial i Fierit bën ndërhyrjen e parë kirurgjikale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spitali Memorial i Fierit i hapi dyert me 27 maj për të pritur pacientët e parë, ndërkohë dje është kryer ndërhyrja e parë kirurgjikale me një staf mjekësh shqiptaro-turk. Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Kryhet me sukses ndërhyrja e parë kirurgjikale në Spitalin Memorial të Fierit. Ekipit të përbashkët shqiptaro-turk, Prof. Dr. Bulent Cavit Yuksel, Dr. Ilkay Guler, Dr. Frenki Vila, Dr. Ayse Lafci dhe Dr. Aida Xhika”, shkruante ajo.

Spitali Memorial rajonal i Fierit është një investim i qeverisë turke në bashkëpunim me qeverinë shqiptare, në vlerën e 70 milion eurove. Ai u ndërtua për tre muaj, me një sipërfaqe prej 17 mijë metra katrorë dhe me kapacitet 150 shtretër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img