Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Spitali i Vlorës reagon për zjarrin: U dogj aspiratori te një tualet, pa asnjë pasojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spitali Rajonal Vlorë ka reaguar pas lajmit që qarkulloi se ka rënë flakë në repartin e Kirurgjisë së Vlorës.

Në një postim në rrjetet sociale spitali sqaron se nuk ka rënë zjarr në asnjë repart, por është djegur një aspirator te një tualet në dhomën e një pacienti, teksa sqaron se nuk ka asnjë pasojë.

“Nisur nga lajmet e publikuara ne disa media, Spitali Rajonal i Vlores siguron se nuk ka rene zjarr ne asnje repart te spitalit dhe nuk ka asnje problem per pacientet.

Episodi ne fjale eshte djegia e nje aspiratori te nje tualeti ne dhomen e pacientit, pa asnje pasoje.

Marrja e masave per lajmerimin e personelit te specializuar zjarrefikes eshte pjese e protokollit te institucionit.

Spitali Rajonal Vlore eshte ne funksion te plote ne sherbim te pacienteve” thuhet në njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img