Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
39 °
Mër
40 °
Enj
33 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Spitali i Korçës për disa orë pa furnizim me oksigjen, pacientët e infektuar me COVID rrezikuan jetën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

abdb4d593babcbe756e69f3eb442d8c1

Spitali i Korçës pasditen e sotme për 4 orë ka patur mungesë oksigjeni dhe nuk është bërë e mundur trajtimi i pacientëve me oksigjen, raporton newsbomb.

Burime jozyrtare bëjnë me dije për newsbomb se prej 4 orësh sistemi i shpërndarjes së oksigjenit ka pësuar defekt dhe është bërë e pamundur shpërndarja e oksigjenit.

Mungesa e oksigjenit rrezikoi jetën e pacientëve të shtruar në këtë spital, të cilët kanë qenë të detyruar të presin deri në momentin që ky problem u zgjidh, pavarësisht se ndonjë prej tyr emund të kishte nevojë emergjente për oksigjen.

Më shumë

spot_img
spot_img