Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Spitali Hygeia trajton suksesshëm këmbën diabetike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spitali Hygeia Tiranë vazhdon të ofrojë shërbime risi dhe konform standarteve bashkëkohore në shërbim të shëndetit të pacientëve.

Pacienti i moshës 60 vjec, i cili prej kohësh vuante nga Diabeti, prej një muaji ankonte për dhimbje të forta të këmbës, kjo si pasojë e bllokimit të arteries femorale të këmbës, dhimbje këto që bënin që pacienti të ndihej i sfilitur nga dhimbja dhe pagjumësia.

Në momentin e paraqitjes në Spitalin Hygeia situata e tij paraqitej shumë serioze dhe pacienti rrezikonte deri në amputacion (prerje) të këmbës.

Pas konsultës së specializuar kryer nga shefi i Departamentit të Kardiologjisë dr.Maksim Llambro pacienti iu nënshtrua një ndërhyrje miniinvazive me anë të së cilës u realizua zhbllokimi (hapja) e arteries së bllokuar nëpërmjet vendosjes së një stenti. Sajë profesionalizmit dhe eksperiencës së ekipit të mjekëve nën drejtimin e Dr. Maksim Llambro, proçedura rezultoi e suksesshme dhe pacienti është në fazë rekuperimi.

Për t’u lidhur me mjekët kardiologë të Spitalit Hygeia kontaktoni: 04 23 90 000

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img