Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Spiropali takohet me Glauk Konjufcën: Shqipëria dhe Kosova janë një komb me perspektiva europiane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Spiropali shkruan në një postim në Facebook se Shqipëria dhe Kosova janë një komb me perspektiva europiane.  Ajo thotë se biseda në takimin me Konjufcën u fokusua në thellimin e marrëdhënieve politikë dhe institucionalë mes dy vendeve tona.

“Takim i ngrohtë dhe vëllazëror me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, z.Glauk Konjufca.Shqipëria dhe Kosova janë një komb, vendosur mes dy shtetesh sovrane, të pavarura, me perspektivë evropiane dhe sytë drejt e nga e ardhmja.Bisedën me z.Konjufca e fokusuam në domosdoshmërinë e thellimit të mëtejshëm të marrëdhënieve të të gjithë faktorëve politikë dhe institucionalë, për sfidat tona të përbashkëta.Si ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, do ndjek me përkushtim të veçantë çdo akt që lidhet me Kosovën në qeveri dhe në Kuvendin e Shqipërisë”, shkruan Elisa Spiropali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img