Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Spiropali ‘shpërthen’ ndaj Petrit Vasilit e Luan Ramës: Janë zvarranikë që helmojnë shpirtin me ligësira, por vesi del me shpirtin (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja Elisa Spiropali sulmon ashpër zërat opozitarë kritikë ndaj veprimit të qeverisë për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë.

Spiropali thotë se ata quhen “Luana e Petrita”, por janë “zvarranikë që me ligësira helmojnë shpirtin dhe mendjen e njerëzve”.

Spiropali kritikon Luan Ramën dhe disa opozitarë të tjerë që reaguan pas lajmit në disa media pranë PD-së se një prej infermierëve që shkoi në Itali është me profesion pompist.

“Është e pamundur heshtja kur tejkalohen edhe kufijtë e njerëzores me ligësira që helmojnë shpirtin. Por vesi del me shpirtin dhe disa specie të hatashme të faunës opozitare as sot nuk e qepenosin dot zgavrën e gabuar që kanë në vend të gojës.

Unë e di që janë shumë të mërzitur me mallëngjimit që përfshiu Italinë. Me përjashtim të disa zvaranikëve që krejt gabimitsht quhen luana e petrita”, thotë përmes një video-selfie Spiropali.

VIDEO:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img