Hapësire reklamuese

Politikë

Spiropali nis Asamblenë me 'çadra dhe çizme', sulmon opozitën

Shkruar nga Newsbomb

Pak minuta më parë nisi dhe Asambleja e Partisë Socialiste, ku pasi kreut të Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, fjalën e mori deputetja Elisa Spiropali.

Spiropali, njëherazi dhe koordinatore për bashkëqeverisjen, nisi fjalën e saj me deklarata kundër opizitës. Sipas deputetes, vizioni i opozitës është çadra dhe çizmja, duke theksuar se po kërkojnë destabilizimin e vendit.

Vizioni i tyre është çadra dhe mjeti është çizmja. I kanë dhënë shenjat se nuk kanë asnjë strategji. Përballë kësaj mësymje ka vetëm një aleat, bashkëqeverisje në çdo cep të territorit”, tha Spiropali.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese