Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Spektakël pa gola në “Air Albania”, Stenio Junior “fal” Tiranën, bardheblutë sërish të pamposhtur në derbi

Lajme të ngjashëm

Mbyllet në barazim 0-0 supersfida Tirana-Partizani. Derbi i kryeqytetit prodhoi spektakël në fushë dhe tribuna, por nuk prodhoi fitues.

Tirana e nisi mirë ndeshjen dhe domoi me raste, por nuk arritën të shënonin dot gol. Pjesa e dytë foli për Partizanin që kishin rastin më të mirë për të shënuar.

Stenio Junior me portën bosh e nxori topin jashtë duke “falur” Tiranën. Në minutat e mbetura, të dyja ekipet u treguan më të kujdesshme duke mos lënë shumë hapësira dhe në fund ndan nga një pikë. Me këtë barazim, Tirana vazhdon kryesimin me 53 pikë, kurse Partizani në vendin e 5-të me 34 pikë.

Më shumë