Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

SPD drejt fitores, Taulant Balla uron Olaf Scholz: Kandidati për kancelar dhe programi i tij morën besimin e votuesve gjermanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar kryetarin e PSD-së gjermane për rezultatin pozitiv në zgjedhje.

Balla thotë se kandidati për kancelar Scholz dhe programi i tij morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

Sipas rezultateve paraprake të exit-poll, SPD kryeson me 25.7% të votave, ndjekur nga partia e Angela Merkel, CDU/CSU me 24.5%.

“Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë”, shprehet Balla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img