Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Spanjë, vdes tragjikisht i djegur nga flakët në makinë, një copilot në garën Rally

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një incident dramatik ka ndodhur në Rally Oris Classic në Majorkë. Piloti Jose Lumbreras del Cabo vdiq në incidentin që përfshiu makinën  e tij tip Renault 5 Turbo e 1984, në të cilën ai ishte shofer. Makina që drejtohej nga Carlos Iscar, doli nga rruga goditi një pemë dhe mori flakë menjëherë. 

Iscar arriti të dalë nga makina, pati një djegie deri 50% të trupit dhe u cua në gjendje të rëndë në spital. Por për Lumbreras del Cabo nuk mund të bëhej asgjë. Kopiloti, në fakt, mbeti dramatikisht i zënë në grackë në makinë sepse pema nuk e lejoi që të dilte nga makina dhe pavarësisht përpjekjeve të shërbimeve të shpejta, nuk u arrit të bëhej asgjë. Organizatorët pezulluan garën menjëherë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img