Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Spanja mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave’, zbardhet biseda e Cakajt me homologen spanjolle

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1e6dc75547de92605a424acdd9392811

Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar ditën e sotme një bisedë telefonike me homologen spanjolle Arancha González Laya.

Mësohet se ata kanë diskutuar gjerësisht për masat e marra në luftën kundër COVID-19 dhe për rimëkëmbjen e shpejtë ekonomike.

Përmes një stastusi në ‘Facebook’, Cakaj ka treguar se kanë folur edhe për rëndësinë e përmbushjes së të gjitha detyrimeve para Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian

Postimi i plotë:

Sot zhvillova edhe një bisedë telefonike me Ministren e Punëve të Jashtme të Spanjës, znj. Arancha González Laya!

Biseduam gjerësisht për masat e marra në luftën kundër COVID-19 dhe për rimëkëmbjen e shpejtë ekonomike.

Po ashtu, folëm edhe për rëndësinë e përmbushjes së të gjitha detyrimeve para Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Falënderues për mbështetjen e Spanjës për çeljen e bisedimeve me Shqipërinë për anëtarësim në BE!

U pajtuam që të shterojmë bisedat e nevojshme teknike, për të mbyllur një varg marrëveshjesh në shërbim të forcimit të bashkëpunimit dypalësh!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img