Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Spanja kryeson sërish listën! Vendi më i prekur nga Covid-19, mijëra raste pozitive në 24 orë (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eb133ebef2c8b180fc9120142a064546

Spanja për të disatën herë renditet në vendin e parë të listës zyrtare ku publikohen shifrat e covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar mbi 38 mijë raste të reja dhe 513 viktima, duke e çuar në mbi 2.8 milionë shifrën e përgjithshme të të prekurve dhe mbi 58 mijë atë të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Vendin e dytë e mban SHBA me gati 30 mijë raste të reja në 24 orë dhe 622 viktima. Edhe Britania ka raportuar shifra të larta, gati 30 mijë po ashtu ndërsa Italia ka ulje të rasteve pozitive. Janë 13.574 raste të reja në 24 orë dhe 477 viktima.

Screenshot_10.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img