Spanja dëbon 13 mijë të huaj në tre vitet e fundit, ja ku qëndrojnë shqiptarët në listë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:08 29-11-2020 Spanja dëbon 13 mijë të huaj në tre vitet e fundit, ja ku qëndrojnë shqiptarët në listë

Spanja ka dënuar 12,912 shtetas të huaj në tre vitet e fundit, pasi qëndronin në mënyrë të kundërligjshme.

Sipas raportit të publikuar nga autoritetet spanjolle, shqiptarët renditen në vendin e nëntë.

Në vend të parë qëndron Maroku, pastaj Algjeria dhe në vend të tretë Senegali.

Pas Marokut, Algjerisë, Senegalit vijnë Kolumbia, Rumania, Brazili, Gjeorgjia, Paraguai, Shqipëria, Republika Dominikane, Ekuadori, Hondurasi, Kina dhe Pakistani janë vendet me më shumë dosje.

Maroku (5178 persona)

Kolumbia (1,312)

Rumania (684)

Algjeria(564)

Brazili (467)

Gjeorgjia (390)

Paraguai (344)

Shqipëria (323)

Republika Dominikane (294)

Ekuadori (272)

Raporti thekson gjithashtu se shqiptarët e dënuar janë 33,6%. Autoritetet spanjolle kanë ngritur alarmin se shumë njerëz qëndrojnë në Spanjë në mënyrë të kundërligjshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arqipeshkvi George Frendo shërohet nga koronavirusi: Jam ndjerë afër Jezusit, dhe afër atyre që vuajnë nga e njëjta sëmundje
Për herë të parë në Shqipëri/ Koncert ONLINE për 'Natën e Bardhë', ja cilët ARTISTË performojnë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013195991516113
array(1) { ["section"]=> string(93) "spanja-debon-13-mije-te-huaj-ne-tre-vitet-e-fundit-ja-ku-qendrojne-shqiptaret-ne-liste-229558" }