Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

SPAK sekuestroi pasurinë e ish-gjyqtarëve, Soreca: Një hap që tregon se korrupsioni po luftohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e pasurisë së ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi.

Me anë të një postimi në rrjetet socilale ai shprehet se kjo tregon se SPAK është duke bërë detyrën për të luftuar korrupsionin.

albsig

“Lajm i mirë sot që Gjykata Speciale ka pranuar kërkesën e SPAK për të sekuestruar pasuritë e 3 ish-gjyqtarëve të Kushtetueses & Lartë. Një hap tjetër që tregon SPAK është duke ndjekur detyrat e tij për të luftuar korrupsionin. Reforma në Drejtësi në Shqipëri vijon,” shkruan Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img