Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

SPAK sekuestroi pasurinë e gjyqtarëve të lartë, Kim reagon menjëherë: Reforma në Drejtësi po ecën përpara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e pasurisë së ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi.

Me anë të një postimi në rrjetet socilae, Kim shkruan se Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë e lehtë ose e përsosur, por që po ecën përpara.

“Gjykata speciale pranoi kërkesën e SPAK për sekuestrimin e pasurive të dy ish-gjyqtarëve të KT-së Kushtetuese dhe një ish-gjyqtarëve të Lartë të Ct-së, të cilët dështuan të verifikojnë për fshehjen e pasurive. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë, e lehtë ose e përsosur – por po ecën përpara, hap pas hapi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img