Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

SPAK po heton Ilir Metën, i kërkon KQZ-së formularin e vetëdeklarimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Struktura e Posaçme Kundër Korupsionit dhe Krimit të Organizuar raportohet se po heton ish-presidentin Ilir Meta.

SPAK ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve formularin e vetëdeklarimit të Metës, pas një padie të depozituar në strukturën e posaçme.

Ka qenë vetë kreu i SPAK, Arben Kraja ai i cili i është drejtuar me një letër zyrtare KQZ-së.

Është e paqartë se për çfarë objekti ka nisur verifikimi ndaj Metës.

Kujtojmë se pak kohë më parë Autoriteti i Dosjeve të Sigurimti të Shetit deklaroi se një politikan i lartë me inicialet I.M ka bashkëpunuar me ish-sigurimin. Në media u interpretua gjerësisht se I.M është ish-presidenti, tashmë kryetari i zgjedhur i Partisë së Lirisë.

Hera e fundit që Meta ka plotësuar formularin e vetëdeklarimit është diku rreth vitit 2013, kur ka qenë për herë të fundit deputet.

Shkresa e SPAK drejtuar KQZ

Më shumë


spot_img
spot_img