“SPAK po bën goditje selektive”, Lubonja: Rama sapo ka filluar tani...

Publikuar tek: politike, më 16:24 03-08-2020 “SPAK po bën goditje selektive”, Lubonja: Rama sapo ka filluar tani... Fatos Lubonja

Analisti Fatos Lubonja e quan si “goditje selektive” vendimin e SPAK për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi.

Lubonja tha se Rama po i thotë bizneseve që “nëse do të bëhen me të” do të përfitojnë nga amnistia fiskale, në të kundërt “do të kenë SPAK-un nga pas”.

“SPAK po jep sinjale selektiviteti, goditja e televizionit, nuk po hyj te jeta e Ylli Ndroqit. Por nga ana tjetër bëhen amnisti fiskale, nëse do amnisti fiskale hajde bëhu me mua, nëse do SPAK nga mbrapa dil kundër meje. Ky sapo ka filluar tani, përdorimi i drejtësisë, kapja e medias. Kemi shenja të një regjimi që po shkon gjithnjë e më afër autoritarizmit,” tha ndër të tjera Lubonja në një intervistë për News24.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maliqi sulmon Ramën për sekuestrimin e bizneseve të Ylli Ndroqit: Të prisje të kalonin të 40-at, shpirti i nënës tënde po përballet me ëngjëj dhe demonë
Sali Berisha “zbulon” motivin e sekuestrimeve: Deri dje Ylli Ndroqi ndante salltanete me narkopushtetarët »
Article Logic
Execution time: 0.010763883590698
array(1) { ["section"]=> string(70) "spak-po-ben-goditje-selektive-lubonja-rama-sapo-ka-filluar-tani-215960" }