Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

SPAK përfundon hetimet dhe çon për gjykim Florin Ahmetajn, mori 5 milion lekë për shitjen e kafesë në burgun “313”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit ka përfunduar hetimet për ish-shefin e Logjistikës në Burgun 313 në Tiranë, Florin Ahmetaj.

Ai akuzohet për “shpërdorim detyre” pasi sipas SPAK rezulton të jetë përfshirë në një skemë korruptive së bashku me ish-drejtorin e 313-ës, Eduart Strugaj për përfitimin e disa miliona lekëve.

Ahmetaj dhe Strugaj në bashkëpunim me njëri-tjetrin i kanë marrë shtetasit Ilirian Paço një shumë prej më shumë se 5 milion lekësh në këmbim që ky i fundit të fuste në Burgun 313 disa makineta për kafe.

Operacioni u krye në prill të vitit të kaluar, ndërsa në dhjetor 2020 SPAK mbylli hetimet dhe mori si të pandehur drejtorin e burgut Eduart Strugaj, shefin e Logjistikës Florin Ahmetaj dhe biznesmenin Ervin Kumbulla.

Më shumë

spot_img
spot_img