Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

SPAK nis hetimin për zyrtarin e burgjeve, takoi në burgun e Drenovës Luftar Reçin, të penduarin që “spiunoi” Emiljano Shullazin dhe Lul Berishën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60b3d0f0c480b99de1dcb312158d5ed7

Prokuroria e Posaçme (SPAK) kanisur hetimet për një zyrtar të burgjeve, i cili ka takuar në burgun e Drenovës Luftar Reçin, të penduarin që “spiuoniu” Emiljano Shullazin dhe Lul Berishën.

Takimi i tij me Reçin është zbuluar pas kallëzimit të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje në  Prokurorinë  eTiranës, për sende të paligjshme që ishin zbuluar në institucionin e vuajtjes së dënimit.

Fillimish hetimet kishin nisur ndaj gardianëve  të burgut, porn ë librat e hyrje-daljeve u zbulua se ky zyrtar kishte udhëtuar nga Tirana drejt Korçës dhe kishte qëndruar për 20 minuta me Reçin.

Por kush është Luftar Reçi, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen dhe më pas djegien e trupit të Lalës? Reçi po vuan dënimin në burg prej 11 vitesh, pasi mbi të rëndojnë akuzat për vrasje dhe trafik droge.

Por emri i tij është rikthyer në qendër të vëmendjes për shkak të rolit kyç që ka pasur në hetimet e bujshme të SPAK, për akuzat ndaj dy prej bosëve më të mëdhenj të krimit në Shqipëri, Lulzim Berisha dhe Emiljano Shullazit dhe bandat e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img