Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

SPAK nis hetimin pasuror ndaj Alqi Bllakos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur hetimin pasuror ndaj ish-deputeti socialiste alqi Bllako, pasi ky i fundit u arrestua për aferën e inceneratorëve.

Sipas informacioneve nga SPAK, pas sekuestrimit të apartamentit në pronësi të babait të Alqi Bllakos, tashmë Prokuroria e Posaçme ka kërkuar informacione nga bankat e nivelit të dytë përsa i përket llogarive të ish-deputetit.

Një hetim i tillë po zhvillohet edhe për ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka, ndaj të cilit rëndojnë dy masa “arresti me burg” për aferën në inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit, pasi akuzohet për pastrim parash.

Atij i është sekuestruar kantina e pijeve alkoolike dhe 4 prona, ndërkohë që po verifikohen edhe llogaritë bankare të familjarëve të tij. Sipas organit të akuzës, ai ka përfituar rreth 4.9 milionë euro.

Më shumë
spot_img
spot_img