Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

SPAK mbyll hetimet për “Tenderin e Uniformave”, nën akuzë 9 zyrtarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka mbyllur hetimet dhe i ka komunikuar akuzën 9 zyrtarëve të përfshirë në dosjen e abuzimit me “Tenderin e Uniformave”.

Akuza për “shkelje të barazisë në tendera” i është komunikuar shtetasve: Edlira Naqellari, ish drejtoresh e Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara, si dhe anëtarëvë të njësisë së prokurimit, Flutura Çekrezi, Ani Omuri, Kleivis Hasani, anëtarët e Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, Kreshnik Bejkaj, Fatmir Demneri, Mariglen Buzali dhe Gëzim Mingajt.

Zyrtarët dyshohet se kanë bashkëpunuar me njëri-tjetrin në kryerjen e disa shkeljeve për tenderin me vlerë 2.8 miliard lekësh. Skandali u denoncua në SPAK nga ish-deputeti i opozitës Myslim Murrizi.

Më shumë


spot_img

spot_img