Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Masakra zgjedhore e 25 prillit”/ PD: U vërtetua tjetërsimi i votës, SPAK të ndëshkojë arkitektët e këtij sistemi kriminal

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike e cilëson 25 prillin si një masakër zgjedhore ku sipas saj është  tjetërsuar vullneti i lirë i njerëzve.

Deputeti Xhelal Mziu përmes një reagimi në Facebook thotë se PD ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve, mijëra informacione, fakte dhe dokumente që sipas tyre vërtetojnë vjedhjet në zgjedhjet.

Ai u bën thirrje institucioneve të drejtësisë që të mos ndalen te ekzekutorët, por të marrin në bankën e të akuzuarve arkitektët e këtij sistemi kriminal.

Postimi i plotë i Xhelal Mziut:

Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve, mijëra informacione, fakte, dokumente që provojnë se si regjimi po zbatonte një projekt kriminal të deformimit të vullnetit të qytetarëve përmes vjedhjes më të madhe në historinë e zgjedhjeve. Kjo masakër kundër vullnetit të lirë u konfirmua edhe nga raporti i OSBE/ODIHR, ndërsa një copëz e vogël e asaj që ka ndodhur në 25 prill, u zbardh edhe nga SPAK, i cili gjeti fajtor Denis Xholin, përgjegjës i zyrës juridike në Bashkinë Bulqizë, dhe Albjon Çejku për korrupsion në zgjedhje dhe përdorim të funksionit publik për veprimtari zgjedhore.

Të gjithë i mbajnë mend makinat që shpërndanin paratë, që ky pushtet u kishte vjedhur qytetarëve përgjatë 8 viteve të fundit, për të blerë varfërinë e prodhuar nga keqqeverisja e Ramës. Ndaj, ne inkurajojmë drejtësinë të mos ndalet te ekzekutorët, por të marrë në bangën e të akuzuarve arkitektët e këtij sistemi kriminal, që me vullnet politik, pengoi ndryshimin që qytetarët kërkonin dhe e kërkojnë edhe sot. Partia Demokratike nuk do të ndalet deri në zbardhjen përfundimtare të masakrës zgjdhore, deri në kthimin e legjitimitetit dhe demokracisë në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img