Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

SPAK kërkon t’i hiqet imuniteti Fatmir Mediut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria Speciale SPAK i kërkon Kuvendit ti heqë mandatin deputetit Fatmir Mediu. Kërkesa ka mbërritur tashmë në zyrën e Lindita Nikollës dhe pritet një përgjigje për SPAK, e cila mund t’i hapë rrugë procedurave të tjera.

Prokuroria Speciale ka kërkuar heqjen e mandatit të kryetarit të Partisë Republikane, deputetit Fatmir Mediu, i cili është nën hetim pas rihapjes së dosjes së Gërdecit.

Kujtojmë se prej muajsh deputeti Fatmir Mediu ka nisur një përballje me drejtësinë, pasi familjarët e viktimave të Gërdecit kanë kërkuar rihapjen e hetimeve ndaj tij dhe e akuzojnë si person përgjegjës për tragjedinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img