Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

SPAK kërkon 12 vite burg për Gjergj Kohilën, ish-shefi i policisë akuzohet për bashkëpunim me “Habilajt” në trafikun e kanabisit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka kërkuar 12 vite burg për ish-shefin e Sektorit të Luftës Kundër Krimit të Organizuar në Vlorë, Gjergj Kohila.

Ish-zyrtari i policisë mund të dënohet me 8 vite burg, për shkak se përfiton gjykim të shkurtuar.

Kohila akuzohet si i përfshirë në trafikun e mbi 3 ton kanabis sativa nga Shqipëria drejt Italisë, në kuadër të grupit të organizuar kriminal të drejtuar nga Habilajt.

Kohila, Jaed Çela dhe Sokol Bode ishin tre zyrtarët e policisë të shpallur në kërkim për përfshirje të trafikun e drogës. Sokol Bode ka hequr dorë nga gjykimi i shkurtuar ndaj dosja e tij do të trajtohet më vete.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img