Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
90 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
11 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

SPAK kërkoi lirimin, GJKKO refuzon sërish lirimin e babait të Arbër Çekajt

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë sërish në qeli Selim Çekajn, babain e Arbër Çekajt.

Për herë të dytë GJKKO ka refuzuar lirimin e Çekajt edhe pse ndaj tij SPAK kishte kërkuar masën e arrestit në shtëpi.

Kujtojmë se Selim Çekaj është pronar i kompanisë së bananeve “Ecoalmax” në kontenierin e së cilës u kapën 49 kg kokainë e ardhur nga Ekuadori, vend nga ku ishte nisur dhe ngarkesa me banane.

72-vjeçari Çekaj është babai i Arbër Çekajt, pronarit të kompanisë së bananeve “Arbri Garden” që u kap 3 vite më parë në Maminas me 613 kg kokainë. Kjo sasi e madhe droge ishte fshehur mes konteinerëve me banane. E njëjta skemë është ndjekur dhe këtë herë nga babai i tij, Selim Çekaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img