Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

SPAK kërkoi 3 vite burg, Gjykata e Posaçme merr vendimin: Ja sa vite do qëndrojë në qeli drejtori i Kadastrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënon me 1.6 vite burg ish-drejtorin e Kadastrës së Beratit Ervin Nelaj. Më herët sot, SPAK ka njoftuar mbylljen e hetimeve dhe dërgimin e çështjes në gjyq.

Prokuroria kërkonte 3 vite burg për Nelajn pasi e akuzonte atë për veprën penale të korrupsionit, mirëpo Gjykata nuk ka pranuar këtë kërkesë duke përgjysmuar dënimin e ish-drejtorit të Kadastrës. 38 vjeçari është arrestuar në janar 2021 në kushtet e flagrancës dhe akuzohej për veprën penale të “Korrupsionit”.

Ervin Nelaj u arrestua pas një hetimi 9 mujor të Policisë dhe Prokurorisë, i koduar “Aluizni”. Ky shtetas gjatë ushtrimit të detyrës ka përvetësuar shuma parash nga persona të ndryshëm, me qëllim pajisjen e tyre me dokumentet legalizimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img